Bartolo Longo. Miłosierdzie, które zmienia hiistorię

Ukazała się nowa biografia Bartola Longo. Jest to tłumaczenie włoskiej pracy Antonia Illibato. Z tych stron, napisanych z surowym rygorem filologicznym, wyłania się zupełnie nowy obraz założyciela Sanktuarium i Nowych Pompejów: bohatera społeczeństwa i katolicyzmu jego czasu. Pierwowzór włoski ukazał się w wydawnictwie Sanktuarium w Pompejach oraz Bibliotece Watykańskiej.

Przeczyta o publikacji

Modlitwa z wiarą

Błogosławiony Bartolo Longo, poza ogromnym zaangażowaniem na rzecz sanktuarium w Pompejach i dzieł miłosierdzia, był cenionym autorem nabożeństw. Osiągnęły one nakłady setek tysięcy egzemplarzy i towarzyszą wiernym na całym świecie już od półtora wieku.

Przeczyta o publikacji

Nabożeństwo dwudziestu sobót

Ta książka zmieniła myślenie współczesnych o różańcu. Dlatego wskazał ją Jan Paweł II w "Liście o różańcu" jako tę, która pogłębiła ducha medytacyjnego i kontemplacyjnego różańca. Jest to też ksiązka, która dzięki settysięcznym nakładom jeszcze za życia Bartola Longo, w znacznej mierze finansowała budowę sanktuarium w Pompejach. Jest z nią też związana pewna wizja…

Przeczyta o publikacji

Historia sanktuarium w Pompejach

Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!

Przeczyta o publikacji

Miesiąc ku czci św. Józefa

Błogosławiony Bartolo Longo to nie tylko pierwszy apostoł nowenny pompejańskiej, lecz także wielki orędownik św. Józefa. Pod wpływem spektakularnego cudu dokonanego w Pompejach za wstawiennictwem tego świętego, który został opisany w niniejszej książce, Bartolo postanowił zbudować ołtarz na Jego cześć i napisać specjalne nabożeństwo do św. Józefa.

Przeczyta o publikacji

Tajemnica Nowenny Pompejańskiej

Gdzie tkwi fenomen nowenny pompejańskiej? Skąd się wzięła? Kto był jej pierwszym apostołem? Dlaczego Polska stała się miejscem tysięcy łask i cudów nowenny pompejańskiej? Na te i inne pytania odpowiada nasz filmowy tryptyk.

Przeczyta o publikacji

Matka Boża Pompejańska ratuje dzieci więźniów

Krótkie lektury wydane przez dzieci więźniów w Dolinie Pompejańskiej pod red. bł. Bartola Longo. Z głębi serca opisał codzienne i niecodzienne wydarzenia jakie działy się na jego oczach i pod czułym wzrokiem Królowej Różańca chroniącej i pomagającej dzieciom więźniów.

Przeczyta o publikacji

Różaniec i miłosierdzie

Książka biograficzna, a z nią płyta DVD i dwa filmy – fabularny i dokumentalny. Niech ich obejrzenie pomoże nam poznać tajemnicę świętości tego człowieka i ukazać nam jego życie jako wzór dla nas.

Przeczyta o publikacji

Bartolo Longo. Od kapłana szatana do apostoła różańca

Pierwsza polska biografia bł. Bartola Longo. Beletryzowana biografia wyjątkowego człowieka. Z dna piekła na ołtarze Kościoła. Oto w skrócie życiorys bł. Bartola Longa.

Przeczyta o publikacji

Nowenna pompejańska - kompendium

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o różańcu i nowennie nie do odparcia. Wyczerpująca, pięknie wydana, a zarazem najtańsza propozycja książkowa tego typu! Książka omawia bliższe i dalsze zagadnienia związane z nowenną pompejańską.

Przeczyta o publikacji

Strona wykorzystuje ciasteczka do celów statystycznych oraz komentarzy na blogu