Książki, filmy, obrazki – Bartolo Longo

Stacks Image 932

OFICJALNA biografia Bartola Longo już w języku polskim!


Błogosławiony Bartolo Longo, człowiek modlitwy i czynu, był jednym z tych katolików, którzy szukali w miłosierdziu, prócz odniesienia duchowego, fermentu zdolnego do przekształcenia miasta w strukturę społeczną wrażliwą na los ubogich i odrzuconych. W latach, kiedy konflikt pomiędzy Kościołem a państwem niepokoił sumienia duchownych oraz wierzących ludzi polityki, połączył bezwarunkową wierność Kościołowi i papieżowi z posłuszeństwem państwu włoskiemu.


Zobacz w księgarni! Zobacz nasz opis

Stacks Image 938

Historia sanktuarium w Pompejach


Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca. Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!W księgarni Zobacz nasz opis

Stacks Image 935

Modlitwa z wiarą. Bartolo Longo


Błogosławiony Bartolo Longo, poza ogromnym zaangażowaniem na rzecz sanktuarium w Pompejach i dzieł miłosierdzia, był cenionym autorem nabożeństw. Osiągnęły one nakłady setek tysięcy egzemplarzy i towarzyszą wiernym na całym świecie już od półtora wieku. Ufamy, że "Modlitwa z wiarą", okaże się duchowym wsparciem także dla Ciebie.W księgarni Zobacz nasz opis

Stacks Image 944

Miesiąc ku czci św. Józefa – Bartolo Longo


Błogosławiony Bartolo Longo to nie tylko pierwszy apostoł nowenny pompejańskiej, lecz także wielki orędownik św. Józefa. Pod wpływem spektakularnego cudu dokonanego w Pompejach za wstawiennictwem tego świętego, który został opisany w niniejszej książce, Bartolo postanowił zbudować ołtarz na Jego cześć i napisać specjalne nabożeństwo do św. Józefa. To miesięczne nabożeństwo to lektura duchowa, modlitwy i zadania duchowe, pogłębiające naszą więź ze św. Józefem! Każdego dnia przechodzisz przez kolejny rozdział tej fascynującej lektury!


W księgarni Zobacz nasz opis

Stacks Image 947

Nabożeństwo dwudziestu sobót - bł. Bartolo Longo


Oddaj się w opiekę Matki Bożej Pompejańskiej przez odprawienie nabożeństwa, którego autorem jest sam bł. Bartolo Longo! Marianna de Fusco, żona bł. Bartola Longo, autora niniejszej książki i wraz z nim założycielka świątyni Królowej różańca Świętego w Pompejach, po żarliwej modlitwie przeżyła widzenie Matki Bożej Pompejańskiej i usłyszała następujące słowa: „Praktykujcie piętnaście sobót, a otrzymacie wielkie łaski.” Czyż te słowa nie są skierowane także do nas? – Owszem, bo wszędzie tam, gdzie praktykuje się to nabożeństwo, wierni otrzymują łaski duchowe i materialne. Maryja wzywana w nabożeństwie jako Królowa Różańca z Pompejów czyni wielkie cuda!


W księgarni Zobacz nasz opis

Stacks Image 929

Książka biograficzna o bł. Bartolu Longo, a z nią dwa filmy na DVD!


Pierwszy to film fabularny “Różaniec i miłosierdzie” utworzony przez duchowego wychowanka Bartola - Rafaela Vitaglianiego. Film kostiumowy, oddaje klimat czasów bł. Bartola i jego wspaniałe zaangażowanie na rzecz Kościoła i potrzebujących! Drugi, film dokumentalny “Człowiek miłosierdzia”, ukazuje dzieła bł. Longa w Pompejach i miejsca z nim związane.


W księgarni Zobacz nasz trailer i nasz opis

Stacks Image 66

Pierwsza polska biografia – "Od kapłana szatana do apostoła różańca"


Beletryzowana biografia wyjątkowego człowieka. Z dna piekła na ołtarze Kościoła. Oto w skrócie życiorys bł. Bartola Longa. Kapłana szatana, spirytysty, a po nawróceniu oddanego sługi Królowej Różańca Świętego. Wszystko co osiągnął zawdzięczał różańcowi. Z różańcem w ręku zbudował najważniejsze różańcowe sanktuarium świata, nowe miasto Pompeje i wielkie dzieła miłosierdzia w nim. Bł. Jan Paweł II nazwał go „wzorem dla współczesnych świeckich katolików”.


W księgarni Zobacz nasz opis

Stacks Image 69

"Cuda i łaski Matki Bożej Pompejańskiej" – bł. Bartolo Longo


Niezwykła, bardzo popularna książka błogosławionego Bartola Longo opisująca historię powstania sanktuarium w Pompejach oraz liczne objawienia i cuda Maryi w Pompejach i innych miejscach, związanych z cudownym obrazem i świątynią.


W księgarni Zobacz nasz opis

Stacks Image 84

Filmy o nowennie pompejańskiej i bł. Bartolu Longo


Gdzie tkwi fenomen nowenny pompejańskiej? Skąd się ona wzięła? Kto był jej pierwszym apostołem? Dlaczego Polska stała się miejscem tysięcy łask i cudów nowenny pompejańskiej? Na te i inne pytania odpowiada nasz filmowy tryptyk “Tajemnica nowenny pompejańskiej”. W jego pierwszej części przenosimy się do Włoch, do Pompejów, by poznać to szczególne miejsce kultu Maryi. W drugiej poznajemy bł. Bartola Longo, założyciela Sanktuarium Dziewicy Pompejańskiej. W trzeciej wracamy do Polski, by pokazać świadectwa łask otrzymanych przez odmawianie nowenny. Niech ten film zachęci nas do zawierzenia Królowej Różańca!


Książka z nowenną pompejańską i historią sanktuarium w Pompejach zawiera dodatkowo aż trzy filmy! • Pompeje. Miasto Maryi • Bartolo Longo. Człowiek miłosierdzia • Fenomen nowenny pompejańskiej

Stacks Image 78

Matka Boża Pompejańska ratuje dzieci więźniów. Autor: bł. Bartolo Longo


Książka dla czcicieli Matki Bożej Pompejańskiej napisana z głębi serca bł. Bartola Longo, który opisał codzienne i niecodzienne wydarzenia jakie działy się na jego oczach i pod czułym wzrokiem Królowej Różańca chroniącej i pomagającej dzieciom więźniów. Bartolo Longo pochylił się on nad najbardziej potrzebującymi i odrzuconymi dziećmi więźniów. Ratował ich życie, przywracał godność. Uczył pracy i modlitwy, oddawał pod opiekę Maryi, wypraszał nawrócenie przebywających w więzieniu rodziców. Wszystko to czynił w myśl słów: „Wzywaj Maryję! Niech Jej imię nigdy nie opuszcza twoich ust. Naśladując Maryję, nie zboczysz z drogi. Jeśli myślisz o Maryi, nie zbłądzisz. Jeśli trzymasz się blisko Maryi, nie upadniesz. Jeśli Maryja cię ochrania, nie masz czego się bać. Jeśli Maryja ci pomaga, dotrzesz do nieba!”


W księgarni Zobacz nasz opis

Stacks Image 87

Składany obrazek – ołtarzyk z bł. Bartolem Longo


Na obrazku znajdziesz: • modlitwę o kanonizację bł. Bartola Longo, • skróconą biografię Błogosławionego, • obrazek bł. BartolaPo złożeniu łatwo chowa się w portfelu lub w książeczce do nabożeństwa.


Zobacz w księgarni.

Strona wykorzystuje ciasteczka do celów statystycznych oraz komentarzy na blogu