Dwa cuda związane z Bartolem

Uzdrowienie siostry Alimy za przyczyną Bartola Longo
Zabierając relikwie bł. Bartola Longo do szpitala w czasie mojej ciężkiej choroby covidowej 2–3 grudnia 2021 roku, trzymałam je w dłoni, prosząc o Jego wstawiennictwo u Boga i Maryi. Miałam obustronne zapalenie płuc. Stan zdrowia był bardzo poważny. Nie byłam w stanie długo się modlić, wzbudzałam jedynie akty strzeliste i prosiłam swoimi słowami, abym dobrze przygotowała się na śmierć i spotkanie z Bogiem, a jeśli taka jest wola Boża, to abym mogła zdrowa wrócić do domu.
Dziękuję ks. Eugeniuszowi Plochowi, proboszczowi w Winowie, który podpowiedział mi, abym zabrała te relikwie do szpitala. Cieszę się zdrowiem i podarowanym nowym życiem oraz wstawiennictwem bł. Bartola. Polubiłam go bardzo od tego momentu.
Po przeniesieniu się z Winowa do domu prowincjalnego w Świdrze powierzono mi grupę ewangelizacji różańcowej. Wtedy okazało się, że także i tam są relikwie bł. Bartola.
Świadectwo cofnięcia się nowotworu złośliwego
ragnę podzielić się świadectwem cofnięcia się nowotworu złośliwego skóry poprzez nieustanną modlitwę do Matki Bożej Pompejańskiej i bł. Bartola Longo. Różaniec odmawiam od najmłodszych lat. Jest moją codzienną i ulubioną modlitwą.
W kwietniu 2024 roku podczas golenia się ściąłem na policzku krostę wielkości łebka od szpilki, zabezpieczyłem miejsce starym sposobem, którego mnie nauczył mój tato, czyli kawałkiem chusteczki higienicznej, krew przestała cieknąć i sprawa zakończona.
Po dwóch tygodniach zauważyłem, że w miejscu tego zacięcia zaczęła mi rosnąć dziwna narośl. Za około dwa miesiące, czyli w lipcu, guzek był wielkości fasoli. Udałem się do lekarza, który skierował mnie do chirurga onkologa, a ten zadecydował o wycięciu tego guza.
Zabieg usunięcia nastąpił w październiku i wycinek został przesłany do badań patomorfologicznych i histopatologicznych. Wynik badań był zaskakujący i powalający, ponieważ okazało się, że mam nowotwór złośliwy skóry dopiero się rozwijający.
Pierwsze, co zrobiłem, to powiadomiłem moich znajomych oraz modlących się do Królowej Różańca Świętego i poprosiłem o wsparcie modlitewne, a także oczywiście sam zacząłem szturm modlitewny na różańcu do Matki Bożej i Bartola Longo. Następnie poruszyłem swoje znajomości w Kielcach i załatwiałem miejsce, a także termin badań w Świętokrzyskim Centrum Onkologii.
Wiadomość o wezwaniu do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii do profesora Stanisława Góździa na badania zaskoczyła mnie znienacka 21 stycznia 2025 roku, kiedy jechałem na zakupy w Lesznie, gdzie mieszkam od czterech lat. Otrzymałem telefon z informacją, że mam natychmiast jechać do Kielc i 22 stycznia 2025 roku – czyli nastepnego dnia o godzinie 9:00 w środę, w mój ulubiony Dzień Maryjny do załatwiania wszelkich spraw – zgłosić się w gabinecie prof. Góździa, kierownika Kliniki Onkologii Klinicznej. „Zawrotka” do domu, szybkie pakowanie się, załatwienie pobytu w hotelu i wyjazd samochodem do Kielc.
Wizyta w gabinecie profesora była szybka i rzeczowa. Natychmiast skierowano mnie do ordynatora kliniki w celu przeprowadzenia ekspresowych badań całego ciała pod najnowocześniejszym tomografem na obecność ognisk nowotworowych w moim organizmie.
Po zakończonym badaniu pani ordynator wraz z panem profesorem, którego wezwała, z uśmiechem na ustach zadali mi pytanie, po co przyjechałem, skoro badanie wykazało, że nowotwór złośliwy, który był umiejscowiony na policzku, cofnął się i w całym moim organizmie nie ma żadnego ogniska nowotworowego.
Z radości ich uściskałem i podziękowałem za badanie oraz tak radosne i pozytywne wieści.
Wracając do Leszna z Kielc, oczywiście tego samego dnia, dziękowałem w modlitwie różańcowej Matce Bożej i Bartolowi Longo za cud uzdrowienia. Nadal nie przestaję dziękować Im oraz wszystkim, którzy podjęli ze mną szturm modlitwy różańcowej o uzdrowienie z nowotworu.
Andrzej
Zapraszamy Czytelników do dzielenia się swoimi świadectwami i spostrzeżeniami związanymi z Bartolem Longo. Można je nadsyłać na adres redakcji albo e-mail redakcja@krolowa.pl .
Gorąco zapraszam takze do przejrzenia wskazanego wydania "Królowej Różańca Świętego" – zobacz tutaj.
