Zdrapka z bł. Bartolem Longo
Relikwie bł. Bartola w Lwówku
Wprowadzenie relikwii bł. Bartola w Łomży
Relikwie bł. Bartola Longo w Okulicach
Z radością informujemy, że relikwie bł. Bartola Longo trefiły w ostatnim czasie do Okulic i innych miejsc.
Więcej…Nabożeństwa sobót miesiąca wg bł. Bartola - w całej Polsce!
Oto nowa inicjatywa, propagująca postać bł. Bartola Longo. Otóż przez 20 kolejnych sobót od 21 maja do 1 października w parafiach, gdzie znajdują się relikwie b. Bartola Longo, odmawiamy różaniec z nabożeństwem napisanym właśnie przez bł. Bartola Longo.
Więcej…Relikwie bł. Bartola w Barlinku
Z radością zawiadamiamy, że relikwie bł. Bartola Longo trafią także do Barlinka - parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
Więcej…Relikwie w Grudziądzu
O kaplicy pompejańskiej w więzieniu grudziądzkim pisaliśmy nr. 32 „Królowej Różańca”. Oto list od księdza kapelana z okazji wprowadzenia relikwii bł. Bartola Longo!
Więcej…W Roku św. Józefa przypominamy nabożeństwo napisane przez bł. Bartola!
Więcej…
Zaproszenie do nowenny do bł. Bartola Longo
Na stronie internetowej nowenny.pl można zapisać się do nowenny do bł. Bartola Longo. Jest to zupełnie nowa modlitwa, napisana przez czcicielkę Błogosławionego.
Więcej…Miesięczne nabożeństwo do św. Józefa
Większość z nas, Polaków, kojarzy tylko jedną modlitwę związaną z sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach: nowennę pompejańską. Tymczasem nie jest to modlitwa ani tam najbardziej znana, ani rozpowszechniana. Zdecydowanie, to „Suplikacja do Matki Bożej Pompejańskiej” stanowi naczelną modlitwę duchowości pompejańskiej. Jako drugie w kolejności należałoby wskazać „Nabożeństwo dwudziestu sobót”, następnie „Miesiąc ku czci św. Józefa”, dalej – nabożeństwo do Michała Archanioła oraz modlitwę za zmarłych. Wszystkie te modlitwy są autorstwa bł. Bartola Longo!
Więcej…Relikwie w Winowie
Do Winowa udałem się na zaproszenie Stowarzyszenia Alojzego Ligudy w święto Michała Archanioła. Zaproszono mnie w celu pokazania filmu o Michale Archaniele. Dopiero po dłuższym czasie zaświtała mi w głowie myśl, że to właśnie w Winowie znajdują się pierwsze w Polsce relikwie bł. Bartola Longo!
Więcej…Piękno sanktuarium pompejańskiego
Coraz więcej Polaków przyjeżdża do sanktuarium pompejańskiego, aby pokłonić się Matce Bożej Pompejańskiej z Dzieciątkiem. Piękno sanktuarium cieszy oko pielgrzyma, dlatego postanowiłem opisać wybrane monumenty i ołtarze, bo każdy z nich ma swoją historię, nierzadko naznaczoną niezwykłymi cudami. Na każdym etapie budowy tej perły architektury brał udział nie kto inny, a sam Bartolo Longo!
Więcej…Człowiek Miłosierdzia, który zmienił świat!
W Wydawnictwie Rosemaria we współpracy z Papieskiem Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach ukazała się wyjątkowa biografia fundatora Sanktuarium, Bartola Longo, napisanej przez Antonia Illibata.
Więcej…Bartolo Longo – jak go dobrze znasz?
Bartolo Longo to jeden ze świętych o niezwykle barwnym życiorysie, pełnym dramatycznych zwrotów. To człowiek różańca, którego Jan Paweł II wskazał jako przykład dla świeckich i to na jego dzieła wskazywał w „Rosarium Virginis Mariae”. Bartolo Longo jednak wciąż jest mało znany… A może Ty wiesz o nim więcej, niż inni? – Sprawdź swoją wiedzę o twórcy nowenny pompejańskiej!
Więcej…Gertraud Mörtenhuber – reżyserka spektaklu o Bartolu
Rozmawiamy z Gertraud Mörtenhuber, autorką sztuki teatralnej „Adwokat Boga”, wystawianej w Austrii. Gertraud ma 49 lat, jest żoną i mamą dwojga dzieci: Sophii i Michaela. Od 28 lat pracuje jako nauczycielka religii w szkole średniej. A po pracy? – Czas nas pobożne pasje!
Więcej…25 lat fraterni bł. Bartola Longo
W niedzielę, 14 października fraternia bł. Bartłomieja Longo w Warszawie świętowała 25 lat opieki swojego patrona.
Więcej…Wprowadzenie relikwii bł. Bartola w Sulejowie
O Sulejowie pisaliśmy już kilkakrotnie na łamach „Królowej Różańca Świętego”. Przypomnijmy: w roku różańca pan Marian z Woźnik Śląskich odnalazł na stercie gruzu obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Został on wyrzucony z remontowanego domu jako niepotrzebny rupieć… Przejęty tym pan Marian wziął podniszczony obraz do domu i modlił się przed nim. Któregoś dnia podczas modlitwy usłyszał głos, aby zawieźć obraz do Sulejowa.
Więcej…Relikwie bł. Bartola w Świętem
Co może być prawdziwym skarbem dla parafii? Obraz… Obraz, którego odkryta historia może zafascynować, pobudzić do modlitwy, dać impuls wielkim dziełom!
Więcej…Transmisja z instalacji relikwii bł. Bartola Longo w Warszawie
Instalacja relikwii bł. Bartola Longo w postającej parafii Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia transmisji.
Więcej…